Jesteś tutaj:

galeria >> nasze zloty

II OGÓLNOPOLSKI ZLOT BMW

Miejsce akcji: Tor Rally Crossu w Toruniu Data: 19-20 czerwiec 1999r.

 II OGÓLNOPOLSKI ZLOT to już druga taka impreza zorganizowana przez BMW M - POWER club. Nauczeni doświadczeniami z roku ubiegłego, przygotowaliśmy się do niej dużo solidniej. Na torze Rally Crossu już od wczesnych godzin porannych zaczęły się pojawiać beemki przybyłe z odległych miejscowości Polski np. z Katowic czy Częstochowy. My jako organizatorzy krzątaliśmy się tam już od 6:00 rano. Oficjalne otwarcie imprezy przez Prezesa Klubu nastąpiło około godz. 10:00. duża frekwencja aut, bo około 150 bardzo nas zaskoczyła. Nie było porównania do roku ubiegłego. Rozprowadzone plakaty po całej Polsce oraz nagłośnienie imprezy w mediach zrobiły swoje. Jeśli chodzi o różnorodność beemek, to na pewno było co oglądać. Hubert z Brodnicy zrobił niesamowitą furorę przyciągając na lawecie niebieski model beemki przygotowany specjalnie na ostre wojaże po torze. Warto zaznaczyć, że samochód ten w celu lepszego dociążenia bagażnik, zalany miał betonem. Impreza przebiegała według naszego planu. Panowie zajęli się próbami sportowymi, w których najsilniejszy okazał się przedstawiciel Krakowa. Tradycyjny dla naszych imprez konkurs "palenia gum" przyciągnął największą liczbę uczestników. Beemki zjeżdżały z placu na felgach, a opony świeciły drutami. Kolejne atrakcje to: wybór najładniejszego auta, najlepszego tuningu oraz najgłośniejszej beemki. Konkursy były nagradzane pucharami oraz upominkami ufundowanymi przez licznych sponsorów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje rozrywkowe takie jak przeciąganie na linie beemki na czas bądź siłowanie się na rękę panów, w której nie bały się wziąć udziału dwie kobiety.
 
      Dealer BMW na Polskę - firma Smorawiński i S-ka zaprezentowała trzy najnowsze modele BMW, które były do dyspozycji oglądających. Nocna dyskoteka połączona z pieczeniem prosiaka pozwoliła na rozluźnienie po całym dniu niesamowitych wrażeń i emocji. Zabawa trwała do rana.
 
      Bardzo efektowny okazał się niedzielny przejazd przez ulice miasta pod eskortą policji oraz wjazd na Stary Rynek, gdzie zaprezentowaliśmy swoje bryki mieszkańcom Torunia. Gusta oglądających były podzielone. Część interesowała się modelami nowszymi, a koneserów fascynowały modele o starszym roczniku. Godzinny postój na starówce umożliwił przybyłym z daleka zwiedzenie miasta oraz nawiązanie bliższych znajomości z członkami klubu BMW M - POWER.

Komentarze do artykułu 24-53
Brak komentarzy.
i-MIX STUDIO 2013
Ilość odwiedzin: 2522383