Jesteś tutaj:

galeria >> nasze zloty

XI Ogólnopolski Zlot BMW

XI Ogólnopolski Zlot BMW 23-24 Sierpnia 2008 r.

 Po raz pierwszy Patronatem Honorowym Zlot objął Pan Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, ekipa Urzędu Miasta prezentowała i reklamowała nasze Miasto wśród uczestników Zlotu.

    Podczas XI Ogólnopolskiego Zlotu BMW w Toruniu uczestniczyło 800 aut marki BMW oraz 6400 osób odwiedzających imprezę. Wszyscy przybyli tu aby zapoznać się i podziwiać piękno i mistycyzm aut z Bawarskiej Fabryki, każdy uczestnik miał możliwość zapoznania się z klasycznymi modelami , z modelami których data produkcji sięga połowy ubiegłego wieku ale także najnowszymi modelami BMW choćby takimi jak model X6 prezentowany pierwszy raz przy tak wielkiej publiczności.

 

    Uczciliśmy 30 urodziny modelu M Power przypadające na lipiec tego roku organizując M Park, polegał on na prezentacji oryginalnych modeli spod znaku „M” - było co podziwiać nawet najwięksi maniacy mocy otwierali szeroko oczy na widok tych maszyn.

 

Obok M Powerów stanęły pierwowzory naszych cacek czyli auta które ukończyły co najmniej 25 lat od daty opuszczenia fabryki i wyglądają tak samo jak wtedy lub jeszcze bardziej urokliwie.

 

Całą główna galerię wystawionych aut dopieszczały swym wyglądem nowe modele dostępne teraz w salonie BMW Posłuszny w Bydgoszczy miedzy nimi nowiutki X6.

 

    XI Zlot przyniósł nam wiele ciekawych sytuacji oraz bardzo dużo okazji do dumy dla organizatorów którzy postarali się aby uczestnicy mogli znaleźć coś dla siebie i wyśmienicie się bawić. Do dyspozycji uczestników mieliśmy kilka ciekawych konkurencji , kilka konkurenci na stałe wpisanych w Zloty BMW oraz coś co mogło rozśmieszyć ale i spowodować rozmyślanie .

 

Konkurencje podczas Zlotu:

 

-. Pokaz Mocy tu wprowadzono podział na 2 klasy Profi i Street

 

Profi to auta przystosowane i przerabiane specjalnie do profesjonalnych pokazów,

 

Street auta ( cywilne) którymi właściciele jeżdżą na co dzień

 

Klasyfikacji dokonywała komisja organizacyjna pokazy.

 

-. Wyścigi i jazda sprawnościowa na torze rally crossu , tu trzeba było wykazać się umiejętnością prowadzenia swojego auta oraz pokazania faktu że znamy i wiemy czym jeździmy.

 

-. Konkurencja o nazwie „Sztywny Hol” dwa auta spięte ze sobą za pomocą specjalnego sztywnego holu przeciągają się , które silniejsze i który kierowca wie jak wyciągnąć moc ze swojego auta.

 

-. Wyścig o Puchar BMW M Power club wyścig na czas o torze rally crossu .

 

-. konkurencje gdzie komisja składająca się z organizatorów i uczestników wybrała

 

Youngtimer Zlotu stare dobrze zadbane i utrzymane BMW

 

Multimedialne auto Zlotu auto w które właściciel włożył dużo własnej pracy aby nagłośnić swoje BMW

 

Najładniejsze Auto Zlotu wiadomo efekt estetyczny ( nie tuningowy)

 

Najstarsze auto Zlotu tu jak zwykle pokłon do zabytkowych aut.

 

Doceniliśmy wraz z jednym ze sponsorów osobę, która pokonała najdalszą odległość przybywając na Zlot a było to 560 km.

 

Wiele konkurencji dla publiczności oczywiście obojga płci , zadbano o nasze piękne panie jak i dzieci i ich tatusiów tak aby każdy mógł sprawdzić się i pokazać swoją mocna stronę. Konkurencje dla publiczności mają na celu dobrą zabawę, dużo humoru oraz wiele wesołych momentów i tak mogliśmy sprawdzić się w:

 

Wyścig na Sygway-u nowoczesne pojazdy w rękach kierowców BMW

 

Wyścig na rowerku bicykl na maleńkich kółkach trzeba było dużo precyzji i stabilności żebu pokonać tor tym pojazdem.

 

Podnoszenie Beczki Piwa liczyła się technika i siła w podnoszeniu beczki z piwem

 

Konkurencja Picie na Czas.... Kobiety wesołe picie chmielowego płynu przez smoczek dziecięcy.

 

Konkurencja Picie na Czas.... Mężczyźni szybko połykowe osuszanie puszki

 

Konkurs Wiedzy o F1 coś dla fanów Roberta Kubicy i jego rywali na torze

 

Konkurencja Rzut w dal czymś.... Kategoria Kobiety Panie rzucały wałem korbowym ( 3 cylindrowym)

 

Konkurencja Rzut w dal Wałem Kategoria Mężczyźni Panowie miotali 6 cylindrowym

 

 

 

Ogólnopolska Miss BMW tu dziewczyny walczyły o zaszczytny tytuł MISS

 

Mister Zlotu panowie prezentowali swoje wdzięki a panie wybrały Swojego Mistera Zlotu

 

Sexy Myjnia odważniejsze z Pań wzięły udział w myciu auta niespodzianki ( Trabant) w bardzo zmysłowy sposób przy użyciu piany i szampana

 

Wieczór uświetnił nam dobrze zagrany koncert grupy MANCHESTER

 

    W niedzielę tuz po otwarciu drugiego dnia Zlotu uczestnicy wyjechali w miasto , po to aby zaprezentować swoje piękne BMW na Bulwarze Filadelfijskim czyli przepięknej panoramie naszego Grodu. Wystawę odwiedziły duże rzesze mieszkańców i turystów toruńskich , którzy po raz kolejny mogli się przekonać że właściciel BMW to pasjonat i osoba myśląca o bezpieczeństwie w ruchu drogowym bo taki wizerunek prezentują uczestnicy Zlotów w Toruniu. Uczestnicy mieli okazję zakochać się w toruńskiej starówce, i przekonać się że jest to prawdziwie cudowne miasto wraz z Władzami Torunia mamy nadzieję że wielu z nich wróci do Torunia nie tylko na kolejny zlot ale po to aby poczuć uroki i atmosferę jaką emanuje to miasto.

 

    Jako organizatorzy XI Ogólnopolskiego Zlotu BMW w Toruniu chcemy zaprosić na następny zlot, a za pomoc w organizacji XI Zlotu chcemy podziękować i złożyć pokłony dla sponsorów oraz osób które przyczyniły się do tego aby impreza mogła się odbyć i przynieść dużo zadowolenia jej uczestnikom. Mediom chcemy podziękować za nagłośnienie i zaprezentowanie materiału tym którzy nie mogli lub jeszcze nie przekonali się, że warto było być w Toruniu razem z BMW .

Pamiętamy , że bez Was uczestników i pasjonatów żaden zlot niemiał by sensu.
Tu jako organizatorzy gremialnie wypowiadamy zaczarowane słowo DZIEKUJEMY i zapraszamy na następne zloty.

Komentarze do artykułu 24-81
Brak komentarzy.
i-MIX STUDIO 2013
Ilość odwiedzin: 2561035