Jesteś tutaj:

galeria >> majówki

Majówka Z BMW 2006

Majówka Z BMW "Prawie sucha" 29 kwietnia 2006

Mamy 29 kwietnia 2006 roku , w Toruniu zaczyna być słychać intensywnie dźwięk silników aut jadących w stronę Toru RallyCrossu . Tu dziś spotykają się pasjonaci motoryzacji, mimo pochmurnego nieba i zapowiadającego się deszczu, jadą licznie na Majówkę z BMW. BMW M-Power Club Toruń, zorganizował ten pierwszy w tym roku zlot gdzie po zimowym okresie przygotowań można pokazać swoje auto i popatrzyć na osiągnięcia innych miłośników czterech kółek.
  Nastała godz. 10:00 otwieramy bramę dla uczestników zlotu, za godzinę rozpocznie się zabawa oficjalne otwarcie Majówki z BMW. Na placu w trakcie całego dnia zameldowało się prawie 500 aut uczestników i ponad 3500 osób pieszych. Mimo ze tego dani musimy korzystać z parasoli i deszczówek to i tak jak zwykle jest fantastyczna atmosfera wśród uczestników. W tym roku służby zabezpieczające imprezę w ramach zasad bezpieczeństwa postanowiły, że ma być specjalna droga dojazdowa dla dużych grup zorganizowanych. Postanowiliśmy wykorzystać drogę wiodącą przez lotnisko auta, które tam skierowaliśmy mimo ciasnych zakrętów i nierówności przejechały bez żadnego uszczerbku. Jest to kolejne nasze doświadczenie i już wyciągnęliśmy z niego pozytywne wnioski, wiemy co i jak kolejny przejazd będzie jeszcze lepszy.
  Na samym placu jak widać po stoiskach i reklamach zgromadziły się popularne czasopisma o tematyce motoryzacyjno-tuningowej, są z nami telewizje lokalne, ale też gościmy po raz pierwszy ekipę TVN Turbo. Całość imprezy reklamuje Radio GRA, które również objęło radiowy patronat medialny nad imprezą.
  Podczas całodniowych zmagań z deszczem, odbywają się III Mistrzostwa w Paleniu Gumy, gdzie w kategorii tylni napęd prym wiodą auta z szachownicą w emblemacie. Specjalnie przygotowani do tych zawodów przybyli koledzy z Gorzowa Wielkopolskiego wystawiając BMW 3 i Ranaulta w kategorii przedni napęd. Pojawiły się auta nowe w tej dziedzinie jak i dużo stałych bywalców. Wszyscy mimo mokrej nawierzchni z wielkim zapałem i ogromną finezją po kolei utylizują kolejne komplety kół.
  Na torze swoja sprawność w slalomie i wyścigu sprawdzają kierowcy pewnie i bezpiecznie prowadzący swoje bawarki, choć jednego niemiłego akcentu gdzie E-36 wymknęło się poza tor i spotkało z bandą wszyscy poprawiając swoje czasy przejazdu udali się po nagrody na scenę.
  Nie brakuje też nam przedstawicieli toruńskiej Policji, którzy to sprawnie i fachowo prowadzą konkursy i pogadanki z najmłodszymi uczestnikami imprezy na temat bezpieczeństwa. Młodzież na zakończenie spotkania z Paniami w mundurach jak co roku maluje BMW 535 w swoiste wzorki i kolory.
  Na palcu do palenia gumy nagle pojawia się auto, w którym jest ranny kierowca, tuż obok niego leży potrącona dziewczyna, to nie wypadek to pokaz ratownictwa drogowego prowadzony prze Harcerzy. Strażacy przybywają na ratunek i sprawnie uwalniają sprawcę jak i pomagają rannej osobie. Cała akcję kończy sprawna jak zwykle załoga Pogotowia Ratunkowego. Watro takie pokazy organizować to nas uświadamia jak się zachować na miejscu zdarzenia drogowego. Całość wzbogacono w pokaz ratownictwa medycznego prowadzony prze uczniów Studium Medycznego z Torunia.
  Pod zadaszoną częścią Grila na placu zgromadzili się chętni do specjalnej konkurencji, którą prowadzą trzej dziwni panowie, Jednemu nawet słoma z gumiaków wyszła. Jest to konkurencja rzut moherem, chętni sprawdzają swoją celność w rzucie beretem moherowym do ustawionych narzędzi ogrodniczych. Bardzo wesołą atmosfera panuje podczas wyścigu dnia, gdzie pary ścigają się specjalnie przygotowanymi przez organizatorów pojazdami. Pojazdy te to nic innego jak specjalnie oznakowane taczki.   Całą imprezę poprowadził i sprawnie oprawił muzycznie D.J. MARTINEZ z Radia Gra, a na sam koniec swoje umiejętności w podawaniu dźwięków ze sceny zaprezentował "Speedy Action " , który to przez godzinę koncertował dla publiczności i już zapowiedział koncert podczas sierpniowej dyskoteki nocnej.
  Jako organizatorzy tego całodziennego Zlotu Jesteśmy wielce zobowiązani i serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy mimo deszczu i niewysokiej temperatury bawili się z nami. Kolejna impreza to IX Ogólnopolski Zlot BMW 26-27 sierpnia 2006 r.

Komentarze do artykułu 26-69
Brak komentarzy.
i-MIX STUDIO 2013
Ilość odwiedzin: 2569797